Vojta Dyk: Hvězdou festivalu Mezi ploty

Vojta Dyk: Hvězdou festivalu Mezi ploty

Jedna z největších a nejpopulárnějších kulturních akcí v Praze - festival Mezi ploty - se letos uskuteční již po dvacáté šesté. Na pódiích v parku Psychiatrické nemocnice Bohnice vystoupí 26. a 27. května hvězdy jako Vojtěch Dyk s B-Side Bandem, No Name, Xindl X, Sto zvířat, Horkýže Slíže, Prago Union, Jablkoň, Mňága a Žďorp, PSH, Lenka Dusilová, Mucha, Vosto5, Buchty a loutky, Divadlo Bolka Polívky a mnoho dalších.

K poslednímu květnovému víkendu už prakticky neodmyslitelně patří festival Mezi ploty, který areál Psychiatrické nemocnice Bohnice na dva dny promění v Mekku milovníků skvělé muziky a divadla. Přesně tak to bude i letos, kdy se na 14 festivalových scénách představí více než 120 kapel, interpretů a divadelních souborů.


Festival je tradičně multižánrový, a pro jednodušší orientaci jej proto organizátoři rozdělili na několik programových zón, z nichž každá oslovuje trochu jinou skupinu návštěvníků.


Mimořádně nabitá bude letos hlavní hudební scéna Central Park, která dokáže zaujmout drtivou většinu posluchačů. Přijedou na ni někteří z nejpopulárnějších českých a slovenských muzikantů, a to zdaleka nejen z vod mainstreamu.


K největším hvězdám bude nepochybně patřit Vojtěch Dyk, jeden z opravdu zářivých českých hudebních a hereckých talentů současnosti. Vystoupí na závěr druhého festivalového dne za doprovodu kapely B-Side Band, tedy 18 špičkových instrumentalistů pod vedením Josefa Buchty, kteří se už stihli proslavit moderním bigbandovým zvukem, neutuchající energií a efektními aranžmá.


Na své si ale přijdou i milovníci rocku. Po desetileté pauze se totiž na festival znovu přiřítí divoká slovenská punk-rocková kapela Horkýže Slíže. A ze Slovenska do Central Parku zamíří také pop-rocková skupina No Name, která se v Bohnicích poprvé představila loni a atmosféra její členy natolik nadchla, že neváhali s návratem.
Dalším esem hlavní scény bude mnoha cenami ověnčený písničkář Ondřej Ládek, známý spíše jako Xindl X. Na festival nepochybně patří již díky svým skvělým textům, které se někdy dotýkají zákoutí lidské duše a jindy zase s břitkým humorem reagují na aktuální témata. Z říše hiphopu a rapu pak na největší festivalovou stage dorazí hned dvě průkopnické, ale dnes již kultovní formace: Prago Union a PSH.


Konečně je zapotřebí zmínit dvě legendy, které mají k festivalu blízko celé roky. Mňága a Žďorp hráli už na prvním ročníku v roce 1992 a letos svým vystoupením na hlavním pódiu celou akci zahájí. No a Sto zvířat je kapela, bez které si Mezi ploty vůbec nelze představit. Nejenom že na festivalu pravidelně vystupuje, ale její člen Jan Kalina se spolu s textařem Tomášem Belkem už podruhé podílí také na jeho propagaci.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Vojtěch Dyk

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura