Vladimír Dlouhý: Domina, jeho poslední televizní film

Vladimír Dlouhý ve filmu Domina, foto: ČT
Vladimír Dlouhý: Domina, jeho poslední televizní film (Vladimír Dlouhý ve filmu Domina, foto: ČT)

Česká televize se rozhodla mimořádně zařadit do vysílání premiéru filmu Domina, ve kterém hlavní role detektivů hrají Vladimír Dlouhý a jeho bratr Michal. Touto změnou televizního programu Česká televize zavzpomíná na skvělé herecké výkony zemřelého Vladimíra Dlouhého. Komisař Falta v Domině byl jeho poslední televizní rolí. Vysílá ČT1 v neděli 27. června 2010 od 20 hodin.
Detektivní příběh ze současnosti inspirovaný skutečným kriminálním případem natočil na konci loňského roku v Centru dramatické tvorby Televizního studia Brno České televize režisér Jiří Svoboda. V dalších rolích diváci uvidí Markétu Hrubešovou, Tomáš Töpfera, Milana Kňažka a další. Premiéru filmu chtěla Česká televize původně odvysílat až v září 2010.
Motto filmu: „Tento příběh se odehrává ve městě dost malém na to, aby se někteří z jeho obyvatel znali a dost velkém na to, aby se o sobě zase všechno věděli..."
Okresní město žije vraždou místní známé podnikatelky. Ta byla jednoho rána nalezena mrtvá v zubní ordinaci. Vyšetřováním je pověřena dvojice kriminalistů - Jaroslav Falta (Vladimír Dlouhý) a Petr Brouček (Michal Dlouhý). Na nich je, aby celý složitý případ, do kterého je zapletena řada místních známých osobností, a který se celý „točí" kolem místního luxusního pánského podniku, vyřešili.
Režisér Jiří Svoboda (Motiv pro vraždu, Dívka s mušlí, Řetěz, Zánik samoty Berhof, Skalpel, prosím, Sametoví vrazi, Vlna, Les mrtvých a další) příběh scénáristy Ivana Horníka pojal v duchu klasických filmových detektivek, které se kromě vyřešení samotné zápletky věnují i práci policistů včetně jejich moderního technického zázemí.

Autor: iHOT.czPredchozí zprávy v kategorii

Všechny příspěvky v kategorii: Vladimír Dlouhý

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura