Veronika Kubařová: Vysvlékne se ve svém deníku

Veronika Kubařová: Vysvlékne se ve svém deníku

Na pultech knihkupectví si rychle vybojovala právo na označení „bestseller". Teď podle knihy Můj vysvlečenej deník vznikla stejnojmenná filmová komedie s Veronikou Kubařovou v hlavní roli, která vysvlékne do naha život jedné mladé dívky, a nejspíše i život mnoha jiných dívek a žen.

Se sloganem „Příběh o holkách a o klucích, ale hlavně o holkách, jejich průserech, mindrácích, snech a tělesnejch šťávách", vzbuzovala kniha zvědavost stejně jako výzva „Nedávejte to číst rodičům, jinak vás už nikam nepustěj". Můj vysvlečenej deník Johany Rubínové a její nenápadný úspěch přilákal velmi rychle i pozornost filmařů, kteří deník 17ti leté Johany převedli do filmové řeči a natočili jako celovečerní film. Komedie Můj vysvlečenej deník zamíří na plátna českých kin 26. dubna.
Hned na začátku ale tvůrci varují „Rozhodně nečekejte další legraci o prvním sexu a namáhavé cestě k němu." Důvod je jednoduchý. „Kdybychom chtěli točit film o prvním sexu, museli bychom zamířit spíše na půdu základní školy, ne mezi teenagery na gympl," říká s nadsázkou režisér filmu Martin Dolenský. Sex, alkohol anebo tráva je totiž dnes, a byl i v minulosti, celkem běžnou součástí života „pod 18". A to úplně stejně jako láska, sny, zrada, rodiče nebo trapasy. Deník Johany Rubínové je vysvlečenej tím, jak otevřeně, s lehkou ironií a vtipem popisuje a komentuje svůj dívčí a ženský život se vším všudy.
Obsazení filmu vévodí sympatická Veronika Kubařová, která po velkých rolích ve filmových hitech Ženy v pokušení a Lidice hraje jako Johana roli hlavní a stěžejní. V rolích Johaniných vrstevníků se objeví mladé herecké hvězdy na vzestupu. Berenika Kohoutová zazářila jako zneužívaná dcera v diskutovaném díle Soukromých pastí Tatínkova holčička a hraje i v seriálu Život je ples, Marika Šoposká se jen v loňském roce objevila ve třech celovečerních filmech - v Lidicích, pohádce Micimutr a v Poupatech, Šárka Vaculíková pak vtrhne na obrazovky v seriálu Jiřího Vejdělka První krok. Podle režiséra Martina Dolenského je ale ve Vysvlečeném deníku nejvýraznější Martin Šesták, který si kvůli roli nechal celý rok růst vlasy. „Martinova postava Hagrid je divácky vděčná,kouří trávu a má nejvíc „hlášek". Martin jinačíc zahrál skvěle a ne jen jako karikaturu,nNa testovací projekci byl Hagrid označen nejen jako jedna z nejvtipnějších postav, ale také jako jedna z nejzajímavějších," vysvětluje Dolenský.
V dalších rolích se objeví ostřílení Jaroslav Plesl, Veronika Žilková nebo Simona Stašová. Otce a macechu hlavní hrdinky hrají Igor Bareš a Petra Špalková, jichž se významně dotkne jedna z dějových linek filmu. Johana objeví staré dopisy své maminky a začne pátrat po muži, který by mohl být jejím biologickým otcem.
Svou roli v pozadí Vysvlečeného deníku má „genius loci" pražské Hanspaulky, kde se film z velké části odehrává. Točilo se ale nejen v Praze Dejvicích, v Šárce U Veselíka nebo klubu U Rafa, štáb vyrazil i na Sázavu a několik natáčecích dní strávili filmaři dokonce v Slovinské Isole.
Cesta z knižních pultů na plátna byla poměrně rychlá. Můj vysvlečenej deník vyšel v roce 2008, první klapla padla roku 2010, hlavní část natáčení probíhala v létě 2011 a skončila 29. srpna 2011. Premiéra v kinech bude v dubnu 2012.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Veronika Kubařová

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura