Halina Pawlowska: Nemůže spát. V noci kouká na filmy

Halina Pawlowska: Nemůže spát. V noci kouká na filmy

Spisovatelka, scenáristka, moderátorka a bavička Halina Pawlowská je synonymem dobré nálady a humoru, jehož hlavní hrdinkou bývá nezřídka ona sama. Čtenáři se jejími historkami v knižní podobě pobavili už devětadvacetkrát a v nadcházejících dnech budou mít příležitost znovu. Halině Pawlowské totiž u nakladatelství Motto vychází jubilejní třicátá kniha! Nese název Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci a je zároveň předlohou k chystanému filmu Filipa Renče.

Jako vždy se nový knižní titul musel pokřtít. Této pocty se tentokrát ujaly herečky Alice Bendová, Klára Issová, Zdenka Procházková a režisér Filip Renč. Film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci přijde do kin ve druhé polovině ledna 2018 a Halina Pawlowská k němu napsala scénář. Jak ale říká, práce na scénáři je, na rozdíl od psaní knih, daleko větší makačka. „Psát knížky, to je radost! Psát scénář, to je dřina! A strach z toho, jaký bude výsledek a také očekávání, jestli náhodou v mém scénáři režisér neobjeví inspiraci, která tak mé dílo pozdvihne k uměleckým výšinám..."


Během uplynulých dvaceti čtyř let napsala neuvěřitelně produktivní Halina třicet knih, které si získaly víc než dva milióny čtenářů, získaly také řadu literárních ocenění. Některé její tituly byly úspěšné i v zahraničí. (v Německu, Itálii, Polsku, na Slovensku patří Halina k nejprodávanějším autorkám). Jeden by řekl, že při takto aktivní tvorbě nemůže mít čas sama si něco přečíst. I na to si ale úspěšná spisovatelka chvíli najde. A kdy? Po nocích! „Jsem sova. Miluju noci. V noci koukám na filmy a čtu. Neustále nemám co číst a pořád mám pocit, že jsem už všechno viděla. Stále potřebuju nové podněty."

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Radka Pavlovčinová

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura