Oceán: Klip Bludný Holanďan věnovaný Petru Mukovi avizuje nové album

Oceán: Klip Bludný Holanďan věnovaný Petru Mukovi avizuje nové album

Skupina Oceán vydává po téměř 25 letech nové album Ve smíru. Avizuje ho čerstvý videoklip k písni Bludný Holanďan. Tu skupina věnovala Petru Mukovi.

Jedenáctipísňová studiová novinka vznikla v produkci Armina Effenbergera. „Ve smíru je víc než kdy jindy kolektivní dílo i včetně producenta, který hrál významnou roli," potrhuje přínos producenta Petr Kučera. „Zvukově je to současnost, ale zároveň jsme chtěli navázat na alba z roku 90, 91 a 92. Tohle album považuju za takový most mezi dobou tenkrát a dobou teď. Vrátili jsme se k tomu, co nás baví, čím žijeme," dodává Jan Vozáry. Výhradním textařem je nejnovější člen Oceánu Petr Hons: „Samozřejmě, že jsem chtěl navázat na původní Oceán, ale i na Shalom a věci, které jsem psal pro Petra Muka na jeho sólová alba." „Myslím si, že na kouzlo Oceánu a jeho poselství se podařilo navázat," připojuje Jitka Charvátová.


Oceán pokřtí nové album hned na třech místech: 15. června v pražském klubu Roxy, o týden později (22.6.) v klubu Fléda v Brně a na 19. srpna je naplánováno speciální vystoupení v Bratislavě.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Petr Muk

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura