Ondřej Vetchý: Bezdomovec v televizním filmu Beze stopy

Ondřej Vetchý: Bezdomovec v televizním filmu Beze stopy

Na podzim se na televizních obrazovkách objeví i čtyřdílná série s názvem Jak si nepodělat život. Jedním ze samostatných filmů je snímek s názvem Beze stopy s Ondřejem Vetchým v roli bezdomovce.


Karel (Ondřej Vetchý) podle svého zvyku tráví i tuhle zimu v lese a v opuštěných chatových osadách. Nekrade, neničí, má vypracovaný systém, jak vyžít s minimem a nezanechávat stopy. Teď je ale něco jinak. I když se Karel umí lidem vyhýbat, má čím dál víc pocit, že ho někdo sleduje. Z pronásledovatele se nakonec vyklube kluk (Václav Švarc) na útěku před zákonem.

„Patrikovi je okolo dvaceti let, vyrůstal v dětském domově v Loučkách, kam jej odložila máma. Otce nikdy nepoznal. Je zjevné, že u něj nebyla uspokojena potřeba lásky a pozornosti. Je nevyrovnaný, impulzivní, a protože touží po blízkosti druhých důvěřivý. Chybí mu mužský vzor, který nalézá v postavě Karla, jemuž ale většinu času vzdoruje. Vlivem těchto okolností dělá špatná rozhodnutí a právě Karel je jediný, kdo se jej snaží navést na správnou cestu. Každá z postav do příběhu vstupuje s již podělaným životem a Patrik není výjimkou, proto název cyklu v tomto kontextu chápu spíše jako nevyřčenou prosbu, co má Patrik udělat proto, aby bylo konečně něco v jeho životě správně, aby byl šťastný," popisuje mladý herec Václav Švarc svou roli.


Snímek režíroval Vít Karas a je inspirován příběhem z děství scénáristy Tomáše Holečka.


foto: ČT


Autor: Kateřina MaláVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura