Hynek Čermák jako rváč Vandam: V novém filmu Národní třída

Hynek Čermák jako rváč Vandam: V novém filmu Národní třída

Vandam by chtěl, aby bylo všechno jako kdysi. Měl tátu, mámu, bráchu. Táta chodil do hospody Severka, než se jednoho dne přehoupl přes zábradlí balkonu jejich bytu v panelovém domě. Vandam chodí do stejné hospody, pivo mu nosí Lucka, dcera majitelky, která obsluhovala kdysi jeho otce. Sedí na stejném místě, jako sedával jeho táta, a sedí vedle Mrazáka, syna nejlepšího tátova kamaráda. Všechno by snad takhle i mohlo zůstat, kdyby se Lucka nedostala do dluhové pasti. Kdyby ji Vandam nemiloval. Kdyby nebyl kdysi na Národní třídě a nedal první ránu...

V chystaném snímku Národní třída bylo obsazení Hynka Čermáka z počátku sporné. „Hynek Čermák je absolutně výborný herec, chlap sympaťák a skvěle namluvil audioknihu Národní třída. Napřed jsem se však jeho obsazení bránil. Vadila mi jeho známost. Zkoušeli jsme tedy asi rok jiné herce. Ale musel jsem uznat, že v Čechách jednoduše není herce, který by se na roli Vandama víc hodil. Nakonec jsme měli co dělat, aby nám ten nevychovaný egoista až moc nepřirostl k srdci. Zahrál to tak bravurně, že vám ani sám neřeknu, jestli je tento jeho Vandam sympaťák nebo nebezpečný rváč - možná je obojí, ale to ať asi divák posoudí sám," říká režisér Štěpán Altrichter. „Na začátku filmu nám Vandam řekne: ‚Já vím, co chceš říct, ale neříkej nic. Chvilku drž hubu a poslouchej.' Na Rudišově knize mě zaujal právě dar naslouchat, porozumět myšlení člověka, který je nýmand, proniknout do jeho duše a s humorem jemu vlastním se snažit Vandama pochopit," popisuje vztah k hrdinovi svého nového filmu Altrichter.


V po boku Hynka Čermáka se v roli Psycha ve filmu představí Jan Cina, Lucku ztvárnila Kateřina Janečková. V Národní třídě dále hrají Václav Neužil, Jiří Langmajer, Jiří Šoch, Martin Sobotka, Erika Stárková, Lubor Šplíchal, Andrej Polák nebo Martin Siničák. Snímek se natáčel v české metropoli, především na pražských sídlištích Opatov a Háje, a také v centru Prahy na Národní třídě.


foto: ČT

Autor: Kateřina MaláVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura