Kritika klimatické konference Google: Jen luxusní párty pro celebrity

Kritika klimatické konference Google: Jen luxusní párty pro celebrity

Klimatická konference pořádaná Googlem v Itálii čelí doslova palbě kritiky. Vytýkáno je jí především to, že se na ní soukromými tryskáči sjela elita showbyznysu, která si z konference udělala luxusní párty.


"Je něco více pokryteckého než banda bohatých lidí, kteří létají svými soukromými tryskáči po celém světě, a pak sedí na jachtách a diskutují o budoucnosti naší planety?" napsal uživatel Twitteru @ asilia1981, čímž odráží obecnou reakci na tuto týdenní akci Google Camp na Sicílii.Reportér BBC na svém účtu shrnul klimatickou konferenci Googlu v podobném duchu: "Na Sicílii dorazily na konferenci Google desítky celebrit a bohatých. Přiletěli ve 114 soukromých tryskáčích a připlavali na flotile super jachet."Letos byly Googlem pozvány celebrity jako Harry Styles, Katy Perry, Leonardo DiCaprio, Orlando Bloom a Diane von Furstenberg. I princ Harry v pondělí přednesl vášnivý projev o potřebě zachránit planetu.
Místní italská média se zamyslela na neuvěřitelným počtem 114 soukromých proudových letadel, jimiž celebrity na klimatickou konferenci přiletěly a které do vzduchu vrhaly stovky tun CO2...

foto: Facebook

Autor: Kateřina MaláVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura