Viktor Tauš: Po úspěšném Vodníkovi natáčí krimisérii o drogové mafii

Viktor Tauš: Po úspěšném Vodníkovi natáčí krimisérii o drogové mafii

Producent a režisér Viktor Tauš ve spolupráci s Českou televizí právě natáčí epickou a vizuálně výjimečnou krimi sérii Zrádci. V těchto dnech jsou tvůrci zhruba v polovině natáčení, během kterého zavítají do několika různých lokalit v České republice (Praha, Chomutov, Liberec, středočeské Broumy, Smržov u Hradce Králové, Sychrov, Hrabyně), ale také na několik míst v Polsku a Německu.

„Minisérie Zrádci je doposud nejnáročnějším počinem mé dosavadní tvorby pro Českou televizi. Vedle příběhu samotného mě zasáhla především specifická pozice protidrogové policie mezi jinými policejními útvary. V drogové kriminalitě totiž de facto neexistuje oběť. Vařiči chtějí drogy vařit, dealeři je chtějí prodávat a narkomani užívat. Je to uzavřený kruh, který je ve svém smyslu šťastný až do chvíle, než ho naruší policie. Pro policisty toto představuje absenci satisfakce. Nikoho nepomstí, nedočkají se vděku...Daleko více než je tomu v jiných policejních útvarech, tito detektivové žijí z víry v dobro, čest, spravedlnost... V tomto smyslu jsou to pro mne novodobí rytíři," vysvětluje Tauš.


Ve Zrádcích si pod jeho vedením zahrají Lenka Krobotová, Eliška Křenková, Václav Neužil, Cyril Dobrý, David Novotný, Miloslav Pecháček a další.


foto: Scandal / ČT

Autor: Kateřina MaláVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura