Festival Karlovy Vary končí: Šary Vary začínají

Festival Karlovy Vary končí: Šary Vary začínají

Po skončení 54. MFF KV začínají už podvanácté oficiální festivalové ozvěny - Šary Vary. Celkem 25 filmů z festivalového programu nabídnou od 8. do 14. července plátna pražských kin Aero a Světozor a brněnského Univerzitního kina Scala. Ozvěny se letos poprvé objeví i v Plzni.Kompletní program přehlídky najdete na www.ozvenyvaru.cz.

„Pro ty, kteří se nepřijeli na letošní 54. ročník karlovarského festivalu, nebo na něm nestíhali vidět vše, co je zajímá, a chtějí to dohnat, jsme již tradičně připravili průřez festivalovým programem. Letos se řada zajímavých titulů objevila v sekci Horizonty, na ozvěnách proto uvedeme celkem devět snímků z této sekce," říká Ivo Andrle, dramaturg festivalových ozvěn.


Mezi řadou titulů, který rozsáhlý program Šary Vary nabízí, je např. Zlatou palmou na festivalu v Cannes ověnčená černá komedie Parazit, melodramata z prostředí Rio de Jainera Neviditelný život Eurídice Gusmãové, tragikomedie Rudá o nástupu diktatury v Argentině nebo mexický titul Naše doba. Filmové ozvěny také uvedou řadu životopisných dokumentů: Amazing Grace o gospelové zpěvačce Arethě Franklin, hudební filmový portrét Mystify Michael Hutchence o frontmanovi australských INXS a dokument o českém géniovi Jiří Suchý - Lehce s životem se prát od režisérky Olgy Sommerové.


Novinky z české filmové tvorby zastoupí debut absolventa FAMU Michala Hogenauera Tiché doteky, dokumentární road movie Dálava od Martina Marečka nebo celovečerní hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška Staříci. Během ozvěn se můžete těšit také na snímky Diego Maradona, Bílý bílý den a Devadesátky, které 8. 7. zároveň vstupují do kin po celé České republice v rámci přehlídky Vary ve vašem kině.


foto:kviff

Autor: Kateřina MaláVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura