La Putyka, Losers, Holektiv a mnoho dalších: Letní Letná uvádí festival české novocirkusové scény

La Putyka, Losers, Holektiv a mnoho dalších: Letní Letná uvádí festival české novocirkusové scény

Mezinárodní festival Letní Letná od 14. srpna do 1. září již po šestnácté představí pestrý svět nového cirkusu v jeho nejrůznějších podobách. Vedle zahraničních hvězd návštěvníkům nabídne i jedinečný pohled do podhoubí české novocirkusové scény, exkluzivní premiéry i prověřené hity v Letenských sadech představí čeští umělci několik generací.

I letos se mohou diváci těšit na premiérové představení Hrdinové oblíbených Losers Cirque Company. S „Lůzry" na něm spolupracoval umělecký ředitel Činohry ND Dan Špinar, choreograf Radim Vizváry a o light design se postará spoluzakladatel Signal festivalu Amar Mulabegovič s Michaelem Bláhou. „Projekt se dá popsat jednou větou: Boj o přežití!" Diváci kromě novinky uvidí i představení Ego a nebo Kolaps.


Cirk La Putyka dorazí na Letnou se svou letošní novinkou Isole, která návštěvníky pozve na místo plné radosti a hravosti, překypující rozmanitou hudbou v nejrůznějších podobách.


Holektiv představí dobové zpracování příběhu první české pilotky s názvem Božena a VOSTO5 pro změnu vzdá hold Hančovi a Vrbatovi v loutkohereckém představení Slzy ošlehaných mužů.


Další zajímavá představení uvedou například soubory Collective Momentum, Feel the Universe Circus Company, Lukas Blaha a Eva Stará, Squadra Sua, studenti brněnské JAMU, Bratři v tricku nebo G.N.A.T. Ani letos nebudou chybět tematické večery Cirksession a Žonglérská galashow.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura