Petr Čtvrtníček: Prozradil, jak se dostal za mříže

Petr Čtvrtníček: Prozradil, jak se dostal za mříže

Herec Petr Čtvrtníček se rozhodl stát se členem kapely, která je tak trochu nezvyklá. Jmenují se Wsedě a všichni její členové momentálně pobývají v kuřimské věznici. „Neměli bubeníka, ten asi odešel do civilu, za dobré chování, tak jsem se osmělil a nabídl jsem se, že bych šel na konkurz. A obstál jsem," popisuje svou cestu k netradičnímu bandu.

Kapela, kterou tvoří vězni, nejen hraje, ale také objíždí střední školy, kde během besedy vypráví studentům své životní příběhy a jak to chodí ve vězení. „Náš repertoár se skládá z převzatých písniček, taky ale tvoříme svoje vlastní," prozrazuje Petr, který mezi hochy zapadl skvěle. Sedli si prý hned na první dobrou. „Tak kluci si sedli na základě rozhodnutí soudu a já jsem si s nimi sednul, protože jsem bubeník, a ten logicky sedí. Funguje nám to docela dobře. Žádná ponorka ještě neproběhla. Víte, co? Možná zavřou lepšího bubeníka, než jsem já, a budu zase bez práce. Chodí jich po světě miliony, ale než se tak stane, tak budu jezdit s klukama já."


Kromě kapely se Petr Čtvrtníček zapojí do projektu Yellow Ribbon Run (YRR), který dává druhou šanci lidem s trestní minulostí. „Je to běh, který se jmenuje Uteč předsudkům - a bude to 25. června v Praze na Výstavišti," přibližuje herec akci. Nápad zrealizovat běh přivezla do České republiky Gabriela Slováková, tehdejší ředitelka ženské věznice ve Světlé nad Sázavou, nyní ředitelka věznice v Kuřimi. Běhu se žlutou stužkou se zúčastnila v roce 2011 v Singapuru, kde se za jedenáct ročníků podařilo vytvořit přes dva tisíce pracovních míst pro bývalé vězně. To se herci líbilo natolik, že na akci kývnul. „Každý člověk si zaslouží druhou šanci, a když se k těm propuštěným klukům otočíme zády, tak co budou dělat? S rejstříkem nedostanou práci, nedostanou bydlení, no tak se vrátí ke svému řemeslu, kvůli kterému se sem dostali, zlobidla..." uzavírá svou návštěvu věznice Čtvrtníček.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura