Václav Postránecký: Odešla další herecká legenda

Václav Postránecký: Odešla další herecká legenda

Herecká legenda Václav Postránecký včera v pozdních večerních hodinách podlehla zákeřné nemoci. Zprávu o hercově úmrtí dnes potvrdil mluvčí Národního divadla, jehož hereckého souboru byl Postránecký dlouhá léta členem.


Postránecký se závažnou nemocí bojoval několik let a kvůli vážnému zdravotnímu stavu opustil i seriál Krejzovi, kde ho nahradil Oldřich Navrátil. S televizní prací tak Postránecký skončil na podzim roku 2018, i když ještě nějakou dobu chodil hrát do divadla.

Václav Postránecký se narodil 8. 9. 1943 v Praze. Vyučil se zámečníkem. Účinkoval ve Slováckém divadle, později v brněnském Státním divadle. V letech 1969 -1978 byl členem Mestských divadel pražských. Potom vstoupil mezi členy Národního divadla.


V Národním divadle ztvárnil mnoho rolí ve hrách PALIČKOVA DCERA, KRÁL LEAR, ZE ŽIVOTA HMYZU a nebo ve hře ROMEO A JULIE (kde si zahrál Kapuleta). Do diváckého povědomí se tento český herec dostal především díky roli v seriálu Cirkus Humberto v roce 1988. V letech 1974-1979 si zahrál v seriálu 30 PŘÍPADŮ MAJORA ZEMANA. Dále následoval seriál BYLO NÁS PĚT z roku 1994, ČETNICKÉ HUMORESKY, S TEBOU MĚ BAVÍ SVĚT, ČERNÍ BARONI nebo LÉTAJÍCÍ ČESTMÍR.


V roce 1996 režíroval V. Postránecký televizní horor TRAVIS, kde si zahrál F. Němec, J. Tvrzníková nebo Josef Somr. V roce 2006 si zahrál ve filmu RO(C)K PODVRAŤÁKŮ. Později se také objevil ve svých oblíbených filmech Bobule a 2Bobule a v řadě televizních seriálů.


Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura