Jan Hřebejk:V Brně točí film Veterán podle scénáře Marka Epsteina

Jan Hřebejk:V Brně točí film Veterán podle scénáře Marka Epsteina

Tento týden padla v Brně první klapka nového televizního filmu. Příběh žoldáka, který chce po návratu z ciziny začít nový život, natáčí pro Českou televizi v jejím brněnském studiu režisér Jan Hřebejk. Do hlavní role snímku s názvem Veterán obsadil slovenskou hereckou hvězdu Milana Ondríka. Scénář napsal podle své stejnojmenné divadelní hry Marek Epstein.

„Veterán je opravdu zajímavý nejednoznačností hlavních charakterů a také svojí poetičností. Scenáristu Marka Epsteina inspiroval i román Martin Eden od Jacka Londona," říká režisér Jan Hřebejk a dramaturg Ivo Cicvárek jej doplňuje: „Na scénáři se mi líbí téměř noirová atmosféra a nejednoznačnost hlavního hrdiny, který na jednu stranu dokáže vzbudit sympatie, ale v určitých situacích se nechová jako úplně normální člověk. A těším se, jak tuto dvojznačnost režijně uchopí právě Jan Hřebejk, který vztahová dramata skvěle umí."


Příběh je situovaný do brněnského prostředí. Natáčí se proto především v jihomoravské metropoli, a to v březnu a dubnu tohoto roku. V plánu je třiadvacet natáčecích dnů. Ve vedlejších rolích se diváci mohou těšit na Pavla Kříže, Jana Kolaříka, Matouše Rajmonta či Johna Boka. Mezinárodní herecké obsazení doplňuje slovenská herečka Éva Bandor. Na zkouškách pak režiséra nadchnul výkon mladého Vincenta Navrátila. Hudbu k filmu složí Martin Kyšperský ze skupiny Květy.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura