Zemřel Stanislav Zindulka: Nedožil se 87 let

Zemřel Stanislav Zindulka: Nedožil se 87 let

Zemřel herec Stanislav Zindulka. Česká kultura tak opět přišla o další významnou osobnost. Tento rok jich do hereckého nebo hudebního nebe odešla už pěkná řádka, naposledy tento týden zpěvačka Věra Bílá.

Zindulka se narodil se 5. května 1932. K herectví ho přivedli nejen jeho rodiče, kteří hráli ochotnické divadlo, ale i jeho nos. Divadlo a divadelní šatny mu totiž natolik zavoněly, že se z toho prostě musela stát láska na celý život. Na prknech, která znamenají svět, stál poprvé už v pěti letech. Od té chvíle jde až do dneška téměř z role do role.

Filmový či televizní divák si ho vybaví především jako velkého herce malých rolí. V polovině osmdesátých let jej proslavila role v seriálu Vlak dětství a naděje. Také rád hrál v pohádkách, mimo jiné v Andělu Páně či Kouzelném měšci. , ale objevil se také ve známých filmech snímcích Hanele či Báječná léta pod psa. A rovněž v úspěšných seriálech Bylo nás pět nebo Četnické humoresky. Popularitu mezi nejmenšími diváky mu získala i role kouzelného dědy v Kouzelné školce České Televize.


V roce 2001 získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za ztvárnění Edy ve filmu Babí léto.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura