Jan Spálený: Hlásí comeback po devíti letech

Jan Spálený: Hlásí comeback po devíti letech

Jan Spálený spolu s ASPM vydává nové studiové album po devíti letech. Pod názvem Nemůžu popadnout tvůj dech vyjde tento pátek na CD, vinylu i digitálních platformách.
Páteř alba Nemůžu popadnout tvůj dech tvoří skladby, které představují vrchol koncertů ASPM, a které se v průběhu let proměňovaly a zrály - Asi v tom bude nějakej háček (Spálený), Mezi břehy (Spálený), 100 000 modrých sluncí (Spálený / Krůta) a Mé múze (Spálený / Velíšek). Vedle nich stojí mj. nádherný standard Black & Blue (překvapivě přeložený jako Černá a rudá) a písně vzniklé z přátelství mezi již nežijícím Pavlem Vrbou a Janem Spáleným - Blues pro barmanku „U Brázdů" a Nechci tě!. Podruhé se na albu ASPM objevují texty havlíčkobrodského básníka, mecenáše a organizátora kulturního života Ladislava Vondráka (Nemůžu popadnout tvůj dech, spoluautorství českého textu Černá a rudá). Textem ke Kloboučníkovi přispěla Květa Jarolímková. Uzenej večer je hospodsko - trampský valčík s něžným textem Petra Kalandry. Aktuální písní je quasi ruský romans Jiřího Bulise na text Sergeje Jesenina v překladu Jana Zábrany Radost má vždycky jen hulvát. Valčík Vždycky, když se stmívá, ke kterému se Jan Spálený opakovaně vrací, je dílem Josefa Streichla.

„Na rozdíl od posledního alba Zpráva odeslána, které bylo potemnělé, je toto album slunce ve větvích starého dubu," stručně charakterizuje studiovou novinku hlavní protagonista díla Jan Spálený.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura