Fešák Orozovič: Deset let svého kabaretu oslavil s Janžurovou

Fešák Orozovič: Deset let svého kabaretu oslavil s Janžurovou

Sebrané spisy Cabaretu Calembour mapují deset let existence divadelního souboru, který navazuje na tradici českého literárního kabaretu. Autorské divadlo Milana Šotka, Igora Orozoviče a Jiřího Suchého z Tábora má na kontě Cenu Alfréda Radoka i řady fanoušků a fanynek, mezi něž patří třeba Iva Janžurová nebo Jiří Lábus. Kniha Cabaret Calembour: Všechno nejlepší vychází u Nakladatelství Paseka a doprovází ji původní Orozovičovy linoryty.

Samozřejmostí u Cabaretu Calembour se stala živá hudba Orchestru Calembour, hrající výhradně melodie Igora Orozoviče, nebo „girls" ve složení Lucie Polišenská a Kristýny Farag.


Kniha je stěžněm, kolem kterého budou navázané veškeré oslavy desátých narozenin. 25. ledna 2019 se v Malostranské besedě uskuteční koncert, v jehož průběhu vznikne živá nahrávka, která poslouží jako podklad pro vydání CD. Igor Orozovič uvedl: „Mám představu takové organické hudebně písničkové nálože, která vás na začátku vcucne a až do konce nepustí. Kromě nás bude tentokrát v hlavní roli Orchestr Calembour, který pro ten speciální večer rozšíříme o několik nástrojů a voklalistek."

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura