Michael Caine: Natáčel na Křivoklátě

Michael Caine: Natáčel na Křivoklátě

Je to jen pár dnů, co se oscarový herec Michael Caine, známý z desítek hollywoodských trháků, rozloučil na hradě Křivoklát s kolegy i se štábem filmu Jan Žižka. Pětaosmdesátiletý Angličan se své role Lorda Boreše zhostil tradičně jako profesionál.

Během natáčení rád vtipkoval a nešetřil ani chválou. „Myslím si, je to skvělý příběh. Navíc všude kolem ta úžasná atmosféra, moc jsem si to tady užil." Na place se Michael Caine potkal, kromě Bena Fostera, například i s Tilem Schweigerem či Sophií Lowe. Přímo fascinován však byl českým osazenstvem, napříč všemi profesemi, které k filmu patří. „Češi jsou skutečně milí. A vysocí! Už jenom tady na natáčení... režisér, moje asistentky, moji herečtí kolegové... Jak vy to děláte?," pronesl usmívající se herec, který se rozhodl, že už ve svém pracovním nasazení poleví. „Jsem velmi šťastný člověk, všechny moje sny se splnily. Je mi osmdesát pět let a já už nesním o velkých rolích, ale po tom, žít sny mé rodiny a mých vnoučat," potvrdil před návratem do Londýna.


Režisér Petr Jákl vnímal spolupráci s tímto mimořádným mužem jako neuvěřitelný zážitek. „Nedokážu pořád pochopit, že mi Michael, jak mu všichni během natáčení říkali, nechtěl totiž, aby ho někdo oslovoval Sire, že mi dal tu šanci a šel do toho se mnou. Věřil mi natolik, že se mi svěřil jako režisérovi, čehož si neuvěřitelně vážím a je to pro mě obrovská pocta, jaká se nedá slovy vyjádřit," procítěně popsal Jákl čerstvou spolupráci s oscarovým hercem.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura