Martin Kraus: Český Belmondo dostal roli po Pavlu Trávníčkovi

Martin Kraus: Český Belmondo dostal roli po Pavlu Trávníčkovi

Známý český televizní herec Martin Kraus se letos postaví velké výzvě. Získal roli prince v rodinné show Tři oříšky pro Popelku, kterého v notoricky známé pohádce původně ztvárnil Pavel Trávníček. Martin je z role nadšený a těší se na spolupráci s režisérem Filipem Renčem a kolegou Pavlem Trávníčkem, který se na jevišti objeví jako král. Martin Kraus v rozhovoru také prozradil, že je už tři týdny dvojnásobným otcem.

Doposud byla zveřejněna celkem 3 jména. Role krále se ujme Pavel Trávníček, který v této show vystupuje i v Německu, kde vyprodává sportovní haly. Nevlastní sestru Doru ztvární muzikálová herečka Anna Slováčková. Alternovat se bude s herečkou Monikou Timkovou.
Další „odtajněný" účinkující se role prince, které se s velkou úctou a pokorou ujme sympatický český herec Martin Kraus, jenž se nemůže dočkat, až se dozví jména svých budoucích kolegyň, které získají roli Popelky.


„Když mi telefonovali, aby mi nabídli tuhle krásnou roli, tak mě to dojalo. Mám Popelku spojenou s Vánoci. Tu pohádku mám strašně rád. Patří do mých the best of. Tahle a S čerty nejsou žerty. Tři oříšky pro Popelku znám i pozpátku. Vtipné je, že jsem v tu chvilku zrovna s tátou kopal cestu u nás na statku," směje se Martin Kraus.


Martin Kraus bydlí mimo Prahu na statku, o který se musí každý den starat. Přiznává, že nežije zcela typický život umělce. Díky náročné práci je tak trošku chráněný od nástrah velkoměsta. Herec patří mezi ty, kteří se neobjevují pravidelně na stránkách bulvárních médií. Jeho životní láskou jsou i koně, na kterých umí excelentně jezdit. A tak další radostnou zprávou bylo zjištění, že v Kongresovém centru Praha budou přímo na jevišti živé koně, sovy a i pes.


„Je to pro mne čest, že se můžu účastnit takového velkého projektu. Věřím, že bude úspěšný. Už mi není osmnáct, tak doufám, že se té role zhostím dobře. Tento princ je role, která se neodmítá," popisuje svoje pocity herec a dodává; „My princové budeme pro Pavla Trávníčka takoví zajíčci. Snad bude spokojený s naším výkonem a třeba bude naší oporou a bude nám pomáhat."


Martin si roli prince zahraje poprvé. Zahrál si v pohádce Kouzla králů postavu pekaře, který se pak stal rovnou králem. Tehdy si ho vybrali údajně hlavně proto, že uměl jezdit na koni.
„Moc jsem se jim nelíbil, ale jako jedinej jsem zvládl jízdu na koni, tak mě vzali," vtipně vypráví Kraus.


S režisérem Filipem Renčem se na place nedávno potkali na natáčení Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.
„Filip je profesionál. Spolupráce je výborná. Má všechno připravený, nachystaný, ví co chce. Někdo o něm říká, že je prudil, ale podle mě ne. Umí si jasně stanovit mantinely, nechá herci i vlastní prostor, ale ne moc. A to je dobře. Mám dojem, že spolu vycházíme dobře," řekl o režisérovi herec Martin Kraus.


V rozhovoru Martin prozradil zásadní životní událost, která je stará přibližně 3 týdny. Narodila se mu dcera Anička, a tak se stal dvojnásobným otcem. Martinův prvorozený syn Filip bude mít už 4 roky.
„Jsem pyšný otec. Moje děti mají celkem striktní řád, myslím si, že to je pro dítě dobře. Je pak v pohodě, klidné a nezlobí. Nejsem moc zastánce například toho, když děti chodí spát v nepravidelný čas," řekl Martin.
Ten se svým synem pravidelně tráví čas v přírodě. Největší zálibou jsou čtyřkolky, na kterých jezdí za jejich domem na malém motokrosovém terénu.


Herce čekají zkoušky na Tři oříšky pro Popelku od konce srpna, aby se od 12. října 2018 mohl s kolegy ukázat na jevišti Kongresového centra Praha.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura