Petr Konáš: Dostal zásah proudem

Petr Konáš: Dostal zásah proudem

Herec Petr Konáš se teprve nedávno vrátil do oblíbeného seriálu televize Prima Modrý kód a už to pěkně schytal! V nové funkci primáře urgentu Filipa Kodyma si totiž užil doslova horkou chvilku. Zoufalá žena umírajícího pacienta ho poslala k zemi pořádnou dávkou elektřiny.

„Mít paralyzér deset centimetrů od těla nebylo nic příjemného," popisuje mladý herec moment, kdy stačil jeden neobratný pohyb a rázem by na zemi v křečích skončil doopravdy. Paralyzér, který filmaři použili při natáčení aktuální epizody Modrého kódu, byl totiž reálnou rekvizitou. Měl předtím Petr Konáš s touto nebezpečnou věcičkou nějakou vlastní zkušenost? „Blbli jsme s ním na intru, ale tam jsme měli trochu jiný, dalo se povolit napětí, takže to člověk vydržel, ale tomu, co jsme používali při natáčení, bych do cesty přijít nechtěl. Byla tam asi ta největší intenzita a vlastně nevím, co by to v reálu dokázalo udělat. Mám z toho respekt," přiznal po natočení scény.


A jak situaci zvládla Jindra Janoušková, která v roli ženy umírajícího pacienta primáře Kodyma napadla? „Měla jsem hrozný strach, abych mu neublížila, protože jsem taková herečka, co dělá všechno naturálně. Slíbila jsem Petrovi, že mu nic neudělám, ale já se zbraní hrozně bojím, takže jsem z toho měla hodně nepříjemný pocit," svěřila se sympatická blondýna a dodala, že to pro ni bylo opravdu náročné: „Ze svojí postavy jsem byla trochu vyděšená, byla jsem na krátkém časovém úseku a musela udělat hysterii, pláč a střídat hodně poloh."


Kromě dramatické postavy v Modrém kódu si Jindra Janoušková zahrála také bodrou moravskou tetu Soni Janákové v seriálu Ohnivý kuře. Která postava se jí lépe hrála? „Já mám ráda jakoukoliv práci, ale tetička z Moravy byla příjemnější, tam nebyly žádné zbraně, jen kyvadélko, kdy jsem zjišťovala těhotenství, a to byla jen taková legrace. V Modrém kódu jsem měla strach, abych to nepokazila, protože je tady hodně práce, rychle se tady točí, bylo to nejnáročnější, co jsem kde dělala," svěřila.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura