Jolana Voldánová: Vrací se na obrazovky ČT

Jolana Voldánová: Vrací se na obrazovky ČT

Bezvýchodnost neustále eskalujících pokut a nákladů ve složitých exekučních řízeních, která začala jen na pár tisícovkách. Beznaděj nízkých starobních důchodů, jež mnohdy nestačí ani na zaplacení nájmů. Zoufalost samoživitelů, žijících pod hranicí životního minima. Těmito a mnoha dalšími, dlouhodobými a neřešenými problémy Česka, se bude zabývat nový cyklus s názvem Otisky doby. První z šestnácti dílů uvede první program České televize ve středu 7. března od 22 hodin.

Otisky doby v sobě snoubí dokumentární pasáž s následnou diskuzí politika a odborníka, kterou povede Jolana Voldánová. „Dokumentární část vypráví často velmi emotivní a silné příběhy lidí. Doplněna je proto pouze stručnými fakty, a není zatížena názory politiků ani odborníků. Ti se k tématu vyjádří následně. V diskuzi ve studiu se budu bavit s lidmi, kteří nejen, že mají k tématu co říct, ale mohli by dokonce v mnoha případech nabídnout řešení," komentuje moderátorka a doplňuje: „Některé věci má smysl si připomínat a říkat, že opravdu není normální, aby stát, respektive zodpovědné úřady, pořád strkaly hlavu do písku."


Tématem Otisků doby tak bude například úskalí života se starobním důchodem, který u nás činí v průměru jedenáct a půl tisíce korun měsíčně. Plných deset tisíc českých důchodců však dostává jen tři a půl tisíce korun. Na téma důstojného života ve stáří přijde diskutovat Jan Lorman, zakladatel a ředitel spolku Život 90. Cyklus se bude zabývat třeba také judikátem Ústavního soudu, podle kterého občan nemá právo protestovat proti jakémukoliv zásahu policisty, nebo jiného veřejného činitele. Bránit se proti jeho jednání má právo až následně, zákonnými cestami. Jaké to má praktické dopady, ukážou příběhy několika lidí, kteří se, ne vlastním přičiněním, střetli se státní mocí.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura