Karel Heřmánek ml.: Na divadlo se musel naučit 70 stran anglického textu

Karel Heřmánek ml.: Na divadlo se musel naučit 70 stran anglického textu

Alabaster Cat ve spolupráci s Prague Shakespeare Company otevírá novou divadelní sezónu britskou hrou s názvem After The end (Na konci světa), ve které účinkuje rodačka z Los Angeles Victoria Hogan, kterou jste mohli tu a tam zahlédnout v jedné z mnoha zahraničních produkcí, které se v u nás natáčí (např. Britannia a Genius) a na prknech, které znamenají svět jí sekunduje herec Karel Heřmánek ml., pro kterého je tato inscenace již pátým počinem, který s americkými kolegy zkouší.


„Tentokrát jsem režiséra Dereka DeWitta s tímto textem, který mi ležel v hlavě již od konce školy, oslovil sám. Zkoušelo se klasickým americkým způsobem, tedy asi čtyři týdny. Naučit se text o sedmdesáti stranách pro mě byla velká výzva a přiznávám, že velmi náročná, ale zárověň jsem tím potvrdil pravidlo, že všechno jde, když se chce" říká Karel Heřmánek junior.

A o čem že hra s trochu strašidelným názvem pojednává? Nevšední situace přivádí Louise (Victorii Hogan) a Marka (Karla Heřmánka ml.) do protiatomového krytu, kde řeší boj o přežití. Nemohou ho opustit, takže není jiné řešení, než zůstat spolu. Postupem času vyjde najevo, že možná nejde o pouhé životy, ale o skryté touhy a přání. Až krajní meze ukáže skutečné záměry a charaktery těchto dvou postav.

„Žánrem by se tato inscenace dala připodobnit k filmu Trainspotting." říká Heřmánek ml. a doplňuje "Je moderní, humorná, svým způsobem syrová, drsná i vulgární. Diváky bych pozval už jenom proto, že se v krajních až extrémních situacích každý trochu sám pozná. A proč by si to neměli nechat ujít? Protože uvidí, co tady ještě nebylo. Hra se u nás uvádí v české premiéře." uzavírá se smíchem Karel.Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura