Skupina Lucie: Jediný letošní koncert bude mít na konci léta v Poděbradech

Skupina Lucie: Jediný letošní koncert bude mít na konci léta v Poděbradech

Jediný letošní koncert a navíc poslední vystoupení před plánovaným návratem s novým albem. To chystá na konec prázdnin nejslavnější česká kapela Lucie. Ve čtvrtek 24. 8. vystoupí ve 21 hodin na Stadionu FK Bohemia v Poděbradech v rámci Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK PODĚBRADY. Do speciálního playilstu proto zařadí především svoje nejznámější skladby, ke kterým vznikly videoklipy, jako například Černí andělé, Daniela, Sen nebo Medvídek. Mezi největšími hity nebude chybět ani slavná Amerika, která se stala ústřední písní stejnojmenného filmu režiséra Vladimíra Michálka. V rámci koncertu muzikanti předají festivalové ocenění Radimu Hladíkovi in memoriam.

„Určitě nebudu přehánět, když řeknu, že půjde o jedinečný koncert Lucie, který se nebude nikdy opakovat. Celý playlist připravujeme speciálně pro tuto příležitost a bude odlišný od loňských koncertů. Díky tomu, že se zaměřujeme na klipové písničky a ty, jež zazněly ve filmech, se dá říci, že to bude takové Best Of Lucie, ale trochu netradičně pojaté," říká ředitel festivalu a zároveň klávesista Lucie Michal Dvořák. Kromě něj na pódiu Stadionu FK Bohemia vystoupí David Koller, Robert Kodym a P. B. Ch, tedy klasická základní sestava české legendy.


Koncert bude výjimečný i tím, že na něm kapela předá historicky první festivalovou cenu Soundtracku Poděbrady Radimovi Hladíkovi in memoriam. Ocenění za legendárního hudebníka a kapelníka Blue Effectu převezme jeho syn Radim Hladík jr. „S Radimem nás pojí dlouholeté přátelství, zároveň jsme se celou naši kariéru potkávali i pracovně," říká Michal Dvořák.


Naráží například na to, že David Koller byl v osmdesátých letech členem Blue Effectu, nebo na Hladíkovo koncertní i studiové hostování s Lucií, včetně nahrávání kytar do soundtracku k Americe. „Tím, že cenu převezme Radimův syn, jinak přední filmový zvukař, se kruh uzavře. Radim mladší totiž rovněž spolupracoval na Americe nebo jsme spolu dělali třeba na hudbě k snímku Zapomenuté světlo," dodává Dvořák.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura