Novotný a Vondráček: Křoví pro kapitána Exnera

Novotný a Vondráček: Křoví pro kapitána Exnera

I když je kapitán Exner chystaném televizním seriálu s Michalem Dlouhým solitér, ve vyšetřování mu zdatně sekundují poručíci Vlček a Beránek. Všechny zjištěné informace, podklady či výsledky z laboratoří konzultují se svým šéfem netradičně u něj doma, kde mu leckdy vymetou lednici, anebo v jeho oblíbené kavárně.

David Novotný bodrého poručíka Beránka a exaktního vědátora Vlčka představuje přímo slovníkem své role: „Poručíci Beránek a Vlček vlastně dělají křoví kapitána Exnera, jsme takové jeho dvě koule." A Jan Vondráček, který bravurně ztvárnil policistu Vlčka, doplňuje: „Máme to rozdělené, David je lidovější a já to beru přes encyklopedie a příbalové letáky. Vlček je přímo jejich milovník, a co může, to prostuduje."


Oba herci samozřejmě znali filmy s kapitánem Exnerem natočené podle knih Václava Erbena, a Jan Vondráček dokonce vlastní chalupu, kam známý spisovatel jezdil za svými přáteli. Pro filmování nemuseli projít žádným zvláštním výcvikem, protože jak říká David Novotný: „Beránek je normální chlap v mém věku, kterého byste mohli vytáhnout odkudkoliv." To Jan Vondráček prozradil, že jedno úskalí jeho role přece měla: „Co bylo pro mě jako herce drsné, že si Vlček všechno pamatuje. Používá zákony ve správných formulacích, používá exaktní termíny, což je pro mě například v latině docela problém. Ale také jsem se tím něco naučil a dozvěděl."

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura