Jaroslav Plesl: Včera jako Hamlet začal letošní Shakespearovské slavnosti

Jaroslav Plesl: Včera jako Hamlet začal letošní Shakespearovské slavnosti

V malebném prostoru Královské zahrady na Pražském hradě se včera poprvé odehrál dramatický příběh dánského následníka trůnu Hamleta, v němž se představil Jaroslav Plesl, Hynek Čermák, Lenka Vlasáková a další hvězdy současného divadla. Jde o první z celkem 162 představení, která nabídnou letošní Letní shakespearovské slavnosti.

Už během zkoušek premiérové inscenace bylo z herců cítit nadšení, při kterém se shodovali na jednom: režijní úprava Michala Vajdičky je mimořádná, i nás jeho Hamlet baví.
„Hlavní je tady totiž linie rodiny, vztahů a intimity. Zabýváme se tím, jak Hamlet naloží s informacemi, které v úvodu hry získá, jestli jim uvěří, jestli je dokáže využít, nebo ne. A také jestli je jeho touha po pravdě tak silná, že se kvůli ní dokáže vzdát lásky, úplně změnit svůj život, a dokonce i zabít. Do jaké míry je Hamlet mstitelem z vlastní vůle a do jaké z vůle jiných. To jsou velmi vzrušující otázky a možnosti," vysvětluje Jaroslav Plesl, kterého uvidíme v hlavní roli.


A jeho kolega Hynek Čermák (Claudius & Duch), který se na divadle setkal s Hamletem vůbec poprvé, dodává: „Překvapuje mě, jak je Shakespearův text mnohovrstevný, víceznačný, a fascinuje mě způsob, jakým titulní roli zkoušeli Jarda Plesl s režisérem Michalem Vajdičkou. Oba šli směrem, který bych nečekal a který mě nesmírně zajímá.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura