Objev roku David Stypka: Dokončuje debutovou desku

Objev roku David Stypka: Dokončuje debutovou desku

David Stypka, objev minulého roku, jenž oslnil nahořklou poetikou svých autorských skladeb a jejich strhující interpretací, chystá debutové album. K písni Neboj, jež je první ochutnávkou z připravovaného stejnojmenného alba, představuje live video. To vzniklo během podzimní turné se spřátelenou kapelou Jelen.

David Stypka, který vystupuje s kapelou Bandjeez, nadchl v uplynulém roce nejen fanoušky a hudební kritiky, ale i kolegy z branže. Například Jana Kirschner o něm prohlásila, že jeho hlas je „napnutý jako struna, je v něm život, radost, smutek a veliká energie". Poklonu mu složil i Jindra Polák, zpěvák skupiny Jelen, kterému jeho nahrávky pustil producent obou kapel Martin Ledvina. „Takový hlas a neotřelý druh poezie už jsem v Čechách dlouho od nikoho neslyšel," uvedl.


Stypkovo EP Jericho, obsahující čtyři písně, vyšlo loni v létě a jeho vlajkovou lodí se stala skladba Vrány taky, ve které naplno ukázal sílu svého sugestivního hlasu. Titulní skladba Jericho je pak prvním oficiálním rádiovým singlem charismatického písničkáře.


Momentálně David Stypka dokončuje své nové studiové album, které by mělo vyjít v březnu. Sám zpěvák říká, že jeho hlavním tématem bude strach. „Kdybych hrál veselé skladby, tak budu trochu neupřímný. Na pódiu i mimo něj jsem sice asi člověk, který rád dělá srandu a miluju sarkasmus, ale u muziky to mám jinak. Beru to jako terapii. Na veselé písničky jsou tu jiní šíbři. Ode mě to zatím žádná juchačka nebude," vysvětluje Stypka, který je výhradním autorem svých písní.


David Stypka se během loňského roku mimo jiné představil na festivalu Colours Of Ostrava nebo na rumunském Banátu. Úspěšný rok 2016 zakončil jako host podzimního turné kapely Jelen, které vyrcholilo prosincovým, beznadějně vyprodaným koncertem ve Velkém sále pražské Lucerny. Během turné s kapelou Jelen vzniklo právě video k písni Neboj.
 

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura