Marika Procházková: Nespokojená živnostnice staruje s Trpaslíkem

Marika Procházková: Nespokojená živnostnice staruje s Trpaslíkem

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi,
jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí.

Matku Katku Staňkovou si zahraje Markéta Procházková. "Uvědomuješ si, že po tvým boku ve mně zmírá ženství?"
Tak to je živnostnice obchodující s motouzy a bavlněnými šňůrkami. Upracovaná, nespokojená a zoufalá.
„Jako matka je starostlivá, utahaná, přetažená a ŠOKOVANÁ, jako žena nespokojená, podrážděná, přehlížená a ŠOKOVANÁ. V Nymburce jí chybí VŠECHNO, ale to by jí chybělo VŠUDE, pokud se nepřestane chovat a vypadat jako chlap." dodává ke své postavě Markéta Procházková.
 

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ostatní

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura