Ondřej Ruml: Novou desku natočil jen s pomocí vlastních hlasivek

Ondřej Ruml: Novou desku natočil jen s pomocí vlastních hlasivek

ONDŘEJ RUML natočil unikátní album, na kterém nejsou použity žádné hudební nástroje. Jediným nástrojem je na něm pouze Ondřejův hlas nebo zpěvák sám. Album dostalo název Nahubu a vyjde 14. října.

Ondřej Ruml se rozhodl zúročit svoje vokální zkušenosti s looperem (přístroj umožňující zazpívat celé písně nahráváním zvukových smyček přímo na koncertech v reálném čase) a využít svůj bohatý hlasový potenciál. V písních má pak posluchač pocit, že slyší nejen různé typy mužských a ženských hlasů, ale i různé hudební nástroje (basu, velký buben, malý buben, činely, conga, trombon, trubku, housle ad.), či dokonce i hlasy zvířat. K nahrávání si přizval jediného hosta: „Zvuk dřívek ‚clave‘ mi ve dvou písních nahrála moje žena Doris Martinez, protože já ho tak pěkně neumím." Na naprosto ojedinělém albu se prolíná vlastní Rumlova tvorba s originálně zaranžovanými českými i zahraničními písněmi.


Zpěvák, hudebník a herec Ondřej Ruml patří k jistotám naší hudební scény. Svým posledním albem Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha (2014) zaujal nejen posluchače, ale i hudební kritiky, kteří ocenili citlivý a zároveň osobitý přístup k úpravám písní, jež mnozí považují za nedotknutelné. V letošním roce se podílel na realizaci náročného projektu Bernsteinovy Mše. Kromě dalších aktivit je nepřehlédnutelné jeho ztvárnění hlavní role v mimořádném divadelním projektu Michala Horáčka Kudykam a jeho podíl na Horáčkově Českém kalendáři. Hrál hlavní role i v několika muzikálech a zúčastnil se mnoha výjimečných koncertních událostí (např. předskokan francouzské zpěvačky ZAZ, Michal Horáček Tribute, Petr Hapka žije, Barování, Noc na Karlštejně Live atd.). Kromě toho hostuje ve Studiu Ypsilon, zpívá s bigbandy po celé republice, pravidelně koncertuje s jazzovou kapelou Matej Benko Quintet a také sólově s looperem.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Ondřej Ruml

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura