Monika Zoubková: Chystá se na farmu

Monika Zoubková: Chystá se na farmu

Jak to dopadne, když dva herci sednou do starého karavanu a vydají se poznávat principy ekologického zemědělství? Šestnáctidílná dokumentární road movie po českých ekofarmách pod drobnohledem zkušeného Boleslava Polívky začne v pátek 2. září v 18.25 hod. na ČT1.

Monika Zoubková a Michal Kern jsou kamarádi. Žijí klasickým městským životem a nikdy se příliš nezajímali o to, odkud pocházejí a jak vznikají potraviny, které si běžně mohou koupit na některém z farmářských trhů. Rozhodnou se to změnit a vydávají se na cestu, během které divákům mimo jiné odhalí, do jaké míry je město propojeno s venkovem.


„Farmářská jízda je jízda po zemědělských statcích, díky níž diváci téměř na vlastní kůži zažijí proces výroby a vzniku nejrůznějších produktů. Prostřednictvím Moniky a Michala prožijí jednotlivé fáze přípravy potravin, které si tak rádi kupujeme, zažijí chvíle nečekané, překvapivé, napínavé i dojemné," říká kreativní producent Petr Kubica.


V sérii šestnácti dílů se diváci spolu s Monikou a Michalem podívají na nejrůznější farmy České republiky. „Každý, kdo přemýšlí nad svým zdravím, by se měl zajímat, odkud jídlo pochází, jakým procesem prošlo a co obsahuje," říká Monika Zoubková a dodává: „Během natáčení jsem se naučila spoustu nových věcí, vyrábět sýry a máslo, vykuchat a naporcovat rybu či bizona, připravit krůtu tak, aby nebyla suchá, plavit lipicána a hlavně jsem poznala úplně jiný styl života, což mě dost obohatilo. Myslím, že naše „Jízda" je pro diváky, kteří se chtějí dozvědět o farmaření a farmářských výrobcích víc, pro ty, které zajímá, jak si vedou lidé, kteří se snaží navázat na historii sedlačení po dlouhém období komunistické likvidace soukromých statků, pro děti, které zajímá příroda, a pro všechny, které zajímá, jak to na farmách chodí a co jedí." S tím souhlasí i druhý protagonista Farmářské jízdy Michal Kern: „S agroturistikou jako takovou jsem se potkal vlastně poprvé až díky Farmářské jízdě. A podmanila si mě okamžitě. V čem spočívá její krása? Určitě v té životní filozofii farmářů - absolutní oddanosti své práci, poctivosti, často chuti navázat na své předky a oživit historii," dodává Michal Kern.


Na cestě Moniku s Michalem provází nezaměnitelný hlas Bolka Polívky, který k seriálu namluvil komentář. „Bolek bude Moniku a Michala občas kibicovat, občas mentorovat. Bude komentovat jejich pracovní snažení na farmě a obecně celou jejich ‚farmářskou Odysseu´," říká režisér Ondřej David.
Autor: iHOT.czPredchozí zprávy v kategorii

Všechny příspěvky v kategorii: Monika Zoubková

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura