Martin Harich: Písek na desku si donesl až ze Santiaga de Compostela

Martin Harich: Písek na desku si donesl až ze Santiaga de Compostela

Martin Harich vydal své čtvrté album Mapy v retro vinylové edici. V úterý ho zároveň pokřtil v pražském paláci knih Luxor. Kmotrem desky se stal herec a vedoucí souboru muzikálu a operety plzeňského Divadla Josefa Kajetána Tyla Lumír Olšovský. Právě pod jeho režií účinkuje aktuálně Martin v muzikálu „Chyť mě, jestli na to máš".

„Album jsem nahrával „kade-tade" po světě a nese v sobě energii a atmosféru daných míst. Miluju staré formáty a ten rituál, kdy si založím do gramofonu vinyl a jehla se zařízne do jeho drážek. Dnešní den je pro mě velký svátek," říká Martin Harich.

„Potěšilo mě, když mě Martin oslovil jako budoucího kmotra vinylu. V posledních měsících jsme spolu strávili v plzeňském divadle hodně času a měl jsem možnost poznat jeho perfekcionismus, který se samozřejmě promítá i do jeho hudby. Skladby z Alba Mapy mám moc rád, a tak jsem s radostí nabídku přijal," komentuje Lumír Olšovský.


V duchu cestování, při němž Martin nabírá energii na další práci, se nesl i křest vinylu, který byl netradičně pokřtěn pískem z konce světa - ze španělské Finisterry. Písek si Martin nabral na pobřeží na konci své téměř sedmisetkilometrové pouti do Santiaga de Compostela, kterou absolvoval před třemi lety.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Martin Harich

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura