Martin Harich: Nová deska finalisty Superstar je na světě

Martin Harich: Nová deska finalisty Superstar je na světě

Slovenský zpěvák, skladatel a muzikant Martin Harich vydává své čtvrté studiové album s názvem Mapy. Kromě titulní písně se stejným názvem charakterizuje celou desku právě symbol mapy jako takové, protože řadu jednotlivých stop nahrával Martin na nejrůznějších místech po Evropě, jako například ve volné přírodě Vysokých Tater, v několika kapličkách, tělocvičně nebo v karavanu s výhledem na moře. „Když je proti vám masiv Vysokých Tater, máte svobodu času a cítíte vzduch čerstvý jako po letní bouřce, máte v srdci mnohem větší pokoru, než když stojíte v malé uzavřené místnosti ve studiu a musíte odpočítávat čas, který máte k dispozici. Samozřejmě, že nahrávání na takových místech má mnoho úskalí, ale věřím, že výraz a energii, kterou slyší posluchači v hlase ve chvíli, kdy se cítíte opravdu úžasně, nejde nahradit ani tou nejdokonalejší technikou," říká ke svému albu Martin.

Album Mapy obsahuje celkem 15 skladeb, což je na dnešní dobu poměrně vysoké číslo. „Vím, že si málokdo poslechne všechny písničky najednou, ale chtěl jsem nahradit posluchačům to, co nedostali na poslední EP desce."


Na desce Mapy najdou posluchači jak nové skladby složené během posledního roku, tak i písně, které ležely Martinovi dlouho v šuplíku, procházely postupnými úpravami a zrály. Náměty na ně čerpá autor všude kolem sebe a převádí je do pocitů a nálad, které v něm vyvolávají. Dešťové kapky, loďka nebo páv, to jsou věci, které představují textech lidské bytosti a Martin jim přidává vlastnosti, city a vztahy. „Hodnoty lidí v dnešní době jsou jiné, než tomu bylo dřív. Mnohem rychleji se šíří věci, které jsou drzé nebo extravagantní, než ty čisté a hlubší. Přesto věřím, že si moje písně z nového alba najdou cestu k lidem a osloví přesně ty, pro které jsem tu energii vydal. Jsem rád, když u mé hudby posluchači přemýšlí nebo se dokonce zasní nad vzpomínkami. To je pro mě to největší zadostiučinění," konstatuje Martin.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Martin Harich

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura