Martin Harich: Živí se hraním na ulici

Martin Harich: Živí se hraním na ulici

Většina umělců začíná hrát kolemjdoucím na ulici a postupně se posouvá na větší pódia. U Martina Haricha je to tak trochu naopak - hraní na ulici, zvané busking, považuje za svou duševní hygienu. V rámci odpočinkových aktivit jezdí občas se svojí dodávkou po Evropě a zpívá lidem na ulicích. „Baví mě hrát lidem, kteří mě neznají. Každý den si na nových místech znovu a znovu získávat jejich přízeň," říká k tomu Martin. Právě buskingem strávil Martin minulý týden v Itálii.

Francie, Německo, Nizozemsko, Dánsko a mnoho dalších zemí - tam všude už Martin Harich hrál na ulicích náhodným kolemjdoucím. Na předposledním buskingu dokonce nahrál refrén k nedávno představené pilotní písni Marylin Monroe, která je pilotní skladbou jeho nového alba, které vyjde v září tohoto roku. „Bylo to letos v dubnu, hrál jsem v malém městě Lubeck na severu Německa. Jeden z kolemjdoucích mě po buskingu pozval, abych přespal v jeho karavanu, na břehu Baltského moře v krásné vesničce Kalifornien. Večerní atmosféra byla úžasná, a tak jsem vybalil svoje mobilní nahrávací studio a nahrával refrén k Marilyn. Právě tam jsem našel přesně ten správný výraz, který tam měl být. Při poslechu ve studiu se to jen potvrdilo," vzpomíná Martin na dubnový busking.


Poslední týden strávil Martin na buskingu v Itálii. „Nejvíc mě bavilo hrát u italského jezera Lago di Garda. Sešla se tu skvělá společnost lidí, kterou hudba opravdu bavila," komentuje poslední busking Maťo.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Martin Harich

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura