Marta Kubišová: Stane v čele poroty Febiofestu

Marta Kubišová: Stane v čele poroty Febiofestu

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest bude slavnostně zahájen 15. března 2018 v pražském Obecním domě a v Praze bude probíhat až do 23. března. Následně na něj naváží festivalové ozvěny v dalších regionech. V rámci výročí festival nabídne nejen kvalitní filmy a hosty, ale také spoustu novinek a speciálních akcí.

Mezi čtyři hlavní sekce festivalu se řadí Central Park, ve kterém se potkávají distribuční předpremiéry, premiéry českých snímků a divácké filmy s filmovými hvězdami pro všechny. Na druhé straně jej vyvažuje sekce Panorama, jež mapuje trendy a oceňované snímky z významných světových filmových festivalů.
Vlajkovou lodí programu je soutěžní sekce s názvem Nová Evropa, ve které se nachází deset silných autorských filmů začínajících filmařů. Protipólem je jí pak sekce Masters, která nabízí zavedené režiséry zvučných jmen a jejich poslední filmy.


Čestnou předsedkyní poroty sekce Nová Evropa se pro letošní rok stane zpěvačka Marta Kubišová. Tato sekce je určena pro začínající filmaře, kteří na festivalu uvedou svůj první nebo druhý snímek. Porota složená z 33 filmových fanoušků v čele s Martou Kubišovou bude vybírat z deseti soutěžních filmů z celé Evropy a na slavnostním zakončení festivalu 22. března udělí vítěznému snímku cenu Grand Prix a odměnu pět tisíc euro.


Letošním charitativním partnerem festivalu se stal Nadační fond Kapka naděje. Nadační fond založila Vendula Svobodová Pizingerová v roce 2000 a od té doby se už téměř 18 let věnuje charitativní činnosti zejména v oblasti dětské hematologie a onkologie. Kapka naděje v současné době pomáhá ve více než 40 nemocnicích po celé České republice, kterým do této chvíle pomohla více než 170 miliony korun.
V rámci letošního ročníku Febiofestu proběhne speciální charitativní koncert NF Kapka naděje s názvem Karel Svoboda 80. Uskuteční se v sobotu 17. 3. ve Španělském sále Pražského hradu.
 

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Marta Kubišová

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura