Marek Ztracený: Nový klip natočil v 6 zemích světa

Marek Ztracený: Nový klip natočil v 6 zemích světa

„Viděl jsem víc zemí za 56 hodin než za celý svůj život. Nejkrásnější místa Evropy mi hrají v klipu hlavní roli a je to jeden velký šílený příběh", popisuje vznik nejnovějšího klipu Marek Ztracený.

Marek Ztracený vydává 8. června u Supraphonu své páté řadové album, na kterém poodhalí Vlastní svět. Album nabízí i aktuální singl MinuLost, jde o tanečně laděnou letní píseň, kterou výrazně podtrhuje zdařilý videoklip. Natáčelo se v Paříži, Londýně, Římě, Barceloně, na Mallorce, ale zahrál si i Karlův most v Praze. Od nápadu na realizaci až po konec natáčení neuplynul ani týden. Marek prakticky ihned od nápadu sedl se zkušeným kameramanem a režisérem Ondřejem Soukupem do letadla a navštívili spolu 6 států během 56 hodin!


Marek Ztracený upřesňuje: „Když přišla řeč na klip k písni MinuLost, uvědomil jsem si, že to bude složitější než kdy jindy. Po chvíli přemýšlení jsem si říkal 'co ho nahrát někde u moře', pak mě napadlo 'co třeba v Paříži nebo v Londýně'? Říkal jsem to kamarádovi a on se na mě podíval a řekl ironicky 'nechceš rovnou objet celý svět?'. Byla středa a já ve čtvrtek měl koupené letenky do 8 zemí Evropy a po odehrání víkendových koncertů, jsme s kameramanem Ondrou Soukupem najednou seděli na letišti v Praze. Měl jsem jediné tři dny volna mezi koncerty a rozhodl se, že během 56 hodin obletíme 8 hlavních měst Evropy a v každém natočíme kousek. Jako obvykle mi většina lidí řekla, že jsem blázen. 'Víš jak je to drahý a náročný na produkci?' No, a já jim řekl, že žádnou produkci nechci. Prostě pojedeme a budeme improvizovat a bavit se."


Natáčení videoklipu neproběhlo bez problémů, ale stihnout za 56 hodin nakonec navštívit 6 krásných míst po celé Evropě je výkon. Marek Ztracený říká: "Dovolená to nebyla. V každé zemi jsme měli pár hodin, některá letadla měla zpoždění i 6 hodin a jedno z nich, to do Curychu, nám uletělo. Nakonec jsme stihli 6 natáčecích míst, ale i tak jsme měli 5 hodin materiálů na tříminutový klip. Potkávali jsme různé lidi a říkali jim, že točíme hudební videoklip a zda se nechtějí zapojit. Většina se přidala a zažili jsme situace, na které nikdy nezapomenu. Klip je v mých očích úžasný a je důkazem toho, že všechno jde, když se chce. Viděl jsem víc zemí za 56 hodin než za celý svůj život. Nejkrásnější místa Evropy mi hrají v klipu hlavní roli a je to jeden velký šílený příběh".

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Marek Ztracený

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura