Lenka Filipová: Léto stráví ve studiu a na festivalech

Lenka Filipová
Lenka Filipová: Léto stráví ve studiu a na festivalech (Lenka Filipová)

Zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová se chystá na prestižní festival Colours of Ostrava i do nahrávacího studia, kde se po letech vrátí k projektu Concertino.
Populární zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová, která od ledna letošního roku uskutečnila již přes čtyři desítky koncertních vystoupení nejen v tuzemsku, ale i v rámci turné po Slovensku a vystoupení v USA a Kanadě - se nyní připravuje na svůj první koncert v rámci ambiciózního festivalu Colours of Ostrava. Lenka Filipová vystoupí v triu s kytaristou Mirkem Linhartem a irským harfenistou Seanem Barrym. Během léta zpěvačku čeká ještě několik dalších festivalů a open air vystoupení.
Lenka Filipová byla jedna z prvních v oblasti populární hudby, kdo se nebál překročit žánrové hranice dříve, než se z toho stala celosvětová móda. Zúročila své studium hry na klasickou kytaru (studovala na Pražské konzervatoři a poté na Mezinárodní hudební akademii v Paříži) a postupně vydala pod názvem Concertino dvě úspěšná klasická kytarová alba. A právě letos v srpnu se Lenka Filipová k repertoáru prvního alba Concertino vrátí do nahrávacího studia. Na podzim CD vyjde v rozšířené podobě u Supraphonu.
Lenka Filipová k tomu dodává: „Protože mé první Concertino není na trhu dostupné již mnoho let a přesto o něj neutuchá zájem, rozhodla jsem se k němu nyní vrátit. Aby však tento návrat byl smysluplný, část původních nahrávek dostane nové aranžmá, které vznikne ve spolupráci s violoncellistou Štěpánem Švestkou a jako bonus nahraji v srpnu v originální úpravě Milana Tesaře i několik klasických skladeb, při kterých si i zazpívám."
Jubilejní edici alba Concertino plánuje Supraphon vydat začátkem října, kdy se rovněž pod stejným názvem v premiéře uskuteční i několik speciálních koncertů s tímto klasickým repertoárem.

Autor: iHOT.czPredchozí zprávy v kategorii

Všechny příspěvky v kategorii: Lenka Filipova

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura