Ladislav Frej: Představil se jako Sherlock Holmes

Ladislav Frej, Vladimír Javorský, foto: Popron
Ladislav Frej: Představil se jako Sherlock Holmes (Ladislav Frej, Vladimír Javorský, foto: Popron)

V těchto dnech vychází unikátní nahrávka legendárního Psa Baskervillského. Postavu Sherlocka Holmese ztvárnil Ladislav Frej, jeho přítele a pomocníka doktora
Watsona Vladimír Javorský. Společně s herci Simonou Postlerovou a Jiřím Pragerem
přenesou posluchače na venkovské panství v pochmurné vřesovištní krajině, kde
dochází k záhadným úmrtím.
„Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl číst doktora Watsona. Je to paráda, jsem za tu
příležitost moc šťasten," říká Vladimír Javorský.
„Děkuji panu kolegovi, že nabídku přijal, padli jsme si do noty," dodává Ladislav Frej. „Máte před sebou dvě postavy, ale projektujete se do jedné. Z hlediska Holmese (je chytrý, vše zná a ví) a z hlediska Watsona (strašně rád propadne jakési naivitě, není hloupý, má svoji inteligenci, kterou projevuje jiným způsobem). Když si posluchač sloučí obě postavy, je to velký zážitek. Posluchače přitahuje to neustále srovnávání,
té profesionality s obyčejnou lidskou inteligencí."
Vladimír Javorský pokračuje: „ Je to takto bezvadné. Člověk se může cítit chytrý jako Sherlock a pak se zase zeptá ústy Watsona, protože tomu zas nerozumí, což je geniální. Přijde mi to skvělé, ta nedostatečnost, jak je v tom Watsonovi a ta touha být dokonalý v Holmesovi."
Téměř čtyřhodinová nová nahrávka dramatizované četby dokonale vykresluje tajemnou a strašidelnou atmosféru nejznámějšího případu Sherlocka Holmese!
Společně s doktorem Watsonem vyšetřují záhadná úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině v okolí zámku Baskerville. Za zdánlivě nadpřirozeným řáděním vraždícího nepolapitelného psa se skrývá, jak se nakonec Holmesovi podaří prokázat, neovladatelná lidská hamižnost a zášť. Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu.
Nejslavnější Doylův detektivní příběh na 3CD vyšel v koprodukci nakladatelství
XYZ a vydavatelství Popron Music.

Autor: iHOT.czPredchozí zprávy v kategorii

Všechny příspěvky v kategorii: Ladislav Frej

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura