Karel Šíp: K narozeninám dostal vlastní knížku

Křest knihy Karla Šípa ZÁSAH ŠÍPEM
Karel Šíp: K narozeninám dostal vlastní knížku (Křest knihy Karla Šípa  ZÁSAH ŠÍPEM)

Knížka ZÁSAH ŠÍPEM vznikla z lásky, pro radost a jako dárek k 65. narozeninám Karla Šípa. Naleznete v ní zajímavosti z jeho života, co o sobě Karel řekl, co o Karlovi řekli jiní, jaké veselé zážitky s ním prožili, mnoho gratulací od známých (Gott, Bohdalová, Svěrák, Uhlíř, Novotný, Janda, Merta, Náhlovský ...) i neznámých, ale i dopisy, fotografie a malou ochutnávku z jeho tvorby. Rok 2010 je pro Karla Šípa nejenom rokem „půlkulatin", ale i rokem kdy: získal cenu za nejlepšího moderátora zábavných pořadů a za nejlepší zábavný pořad Všechnopárty, vychází mu tato kniha a CD písniček a má premiéru muzikál Ať žije rokenrol.
Kniha ZÁSAH ŠÍPEM vznikla naprosto nevinně. Jeho žena Iva nevěděla, jaký dárek vymyslet pro svého muže k jeho 65.narozeninám. Chtěla něco nevšedního a tak začala dávat dohromady podklady pro tuto knížku.
Ze své kroniky, kterou manželovi léta vede, vybrala pár ústřižků z novin, dopisy, diplomy, fotografie a požádala pár jeho nejbližších přátel o gratulaci a vyprávění společného zážitku. Spojila se s nakladatelstvím Krigl a panem Ebrem a začali společně pracovat na přípravě této knihy. Pan Ebr poradil jak začít, jak pokračovat a jak dílo dokončit, pan Krigl měl na starosti „technickou část" a manželka Karla Šípa vymýšlela, psala, vybírala a sestavovala. Podklady se postupně rozšiřovaly a přispěvatelé z řad Karlových kamarádů, spolupracovníků a jeho rodiny se rozrůstali. Konečné číslo gratulantů dosáhlo osmadvaceti.
Knížka vznikla v rekordním čase dvou měsíců. Všechny přípravy probíhaly ve velkém utajení, takže Karel Šíp o ničem nevěděl a knihu dostal přesně v den svých 65.narozenin na oslavě v jedné pražské hospůdce. Byl opravdu velmi překvapený a dojatý. A aby také ne, když v řadě osmadvaceti gratulantů nechyběli třeba jeho dva synové či naše velké hvězdy jako Jiřina Bohdalová, Karel Gott nebo Zdeněk Svěrák.

Autor: iHOT.czPredchozí zprávy v kategorii

Všechny příspěvky v kategorii: Karel Šíp

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura