Jitka Čvančarová: Vánoce jsou tady a s nimi i film Přání k mání

Jitka Čvančarová: Vánoce jsou tady a s nimi i film Přání k mání

Rodinný vánoční film Přání k mání režiséra Víta Karase vstoupí do českých kin během prvního adventního týdne. Snímek, který se právě v předvánočním období odehrává a vrcholí na Štědrý den, představuje upoutávku a také plakát. Hlavním hrdinou je teenager Albert, kterému kouzelný dědeček slíbil splnit jedno přání. Albert ale neví, jak s ním vlastně naložit, aby to stálo za to.

Plakátu i traileru dominují nejen dětské hvězdy filmu, ale také hlavní dospělá dvojice, kterou ztvárnili Jitka Čvančarová a Martin Myšička. Ti hrají rodiče ústřední postavy, pracují jako kouzelnické duo v místním varieté a do filmu vnášejí nadhled vzájemných rozmíšek, romantiku i realistický pohled na kouzla. „Když máš doma kouzelníka a byt po strop narvanej kouzlama, tak už prostě na žádnej zázrak nevěříš," říká Jitka Čvančarová v roli Albertovy maminky.
„Kouzla a zázraky existujou," oponuje Martin Myšička v roli Albertova tatínka.


„Přání k mání je vánoční příběh s trochou kouzel, která ožívají v reálném světě. Pro mě je to návrat k filmům, jakými byl třeba Pan Tau nebo Lucie postrach ulice," říká režisér Vít Karas.


Tvůrci slibují nejen humor a nadsázku, ale i lásku a citové kotrmelce. K tomu navíc i výraznou výpravu, osobitý styl a fantazii. Ve filmu nechybí jízda na ruském kole, prostředí pouťových maringotek, oslnivého luxusního hotelu ani do magického světa kabaretů.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Jitka Čvančarová

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura