Jakub Prachař: Bezdomovce posílá do práce

Jakub Prachař: Bezdomovce posílá do práce

Syn Dany Batulkové a Davida Prachaře Jakub Prachař se zapojil do charitativního projektu Jsem kým jsem a nechal se zvěčnit na fotografii, jež se bude již 8. listopadu dražit na galavečeru Jsem kým jsem.

Prachaře ale ani práce pro charitu nedonutila být chvilku vážný. Na dotaz, zda ho rodiče vedli k charitě od dětství, odpověděl po svém. „Říkali, že by bylo dobré jednou za čas zajet za babičkou a o Vánocích někomu koupit dárek. K tomu mě vedli. Jinak mě k charitě moc nevedli. Když naši byli mladí, charita neexistovala. Před rokem 1989 se měli všichni dobře. Žádná charita nemusela být, to dá rozum," řekl se sarkasmem Prachař s tím, že do jisté míry charitativní cítění má.

„Když vidím na bezdomovci, že je to statný kousek, vždycky mu řeknu, ať jde do práce. Minule jsem takhle šel a proti mně šel žebrák. Fakt statný chlap, učesaný, všechno dobrý. Mladej kluk a hned, jestli mu nedám pět korun. Tak jsem mu řekl, aby šel do práce a on, že je v práci. Na to nebylo co říct," prozradil Jakub, který se pro podporu projektu Jsem kým jsem rozhodl z čistě sobeckých důvodů.


„Chtěl jsem se v očích veřejnosti zalíbit jako člověk, který podporuje tyto věci a myslím si, že teď u lidí stoupnu. Jestli mě doteď někdo neměl rád, tak teď určitě všichni pochopili, že mám charitativní cítění. Dělám to hlavně proto, abych se v očích lidí dělal lepším, než jsem," říká opět s nadsázkou a ne zcela vážně Jakub, který sice patří k nejvytíženějším českým hercům, o svých hereckých schopnostech ale moc velké mínění nemá.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Jakub Prachař

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura