Hana Hegerová: V devětasedmdesáti se chystá na turné

Hana Hegerová: V devětasedmdesáti se chystá na turné

Nové studiové album Hany Hegerové Mlýnské kolo v srdci mém se stalo zásadní událostí letošního hudebního podzimu. Řadu týdnů se drží na špičce hitparád nejprodávanějších CD v České republice i na Slovensku. Již na jeho křtu Hana Hegerová převzala od vydavatelství Supraphon Zlatou desku. Za pouhých devět týdnů od vydání se prodalo 29.000 CD, podle pravidel IFPI ČR tedy jde o hned dvojnásobnou Platinovou desku!
Tato nahrávka, která vznikla v producentské péči skladatele, klavíristy a kapelníka Petra Maláska, byla také velice pozitivně přijata recenzenty. Působivá sestava původně francouzských písní, opatřených českými texty těch, kteří pro paní Hegerovou mnoho znamenají, je považována za oslavu celého žánru i mimořádně silnou uměleckou a osobní výpověď.
Doménou Hany Hegerové je však její koncertní činnost. Přestože domovskou scénou zpěvačky je již mnoho let pražské Divadlo Kalich, rozhodně nezapomíná ani na publikum mimo hlavní město. Letos na podzim se tak uskutečnila vždy beznadějně vyprodaná vystoupení na Nové scéně v Bratislavě (hned dvě), v Janáčkově divadle v Brně, ale také např. v Liberci nebo v Chomutově. V příštím roce se pak mohou na tyto jedinečné koncerty těšit také diváci v Jihlavě, Plzni, Kolíně nebo Jičíně a samozřejmě pravidelně každý měsíc na jevišti Divadla Kalich.

 

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Hana Hegerová

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura