Filip Renč: Veledílo o Baarové za víkend viděl rekordní počet díváků

Filip Renč: Veledílo o Baarové za víkend viděl rekordní počet díváků

Režisér Filip Renč se ve svém filmu o Lídě Baarové málem sám utopil. Kontroverznost látky si uvědomoval od začátku, pořídil si talisman v podobě plyšového sysla, se kterým otravoval hosty i na samotné premiéře a v neposlední řadě podával po řadu měsíců protichůdné informace o tom, co vlastně točí. Ostatně těsně před samotnou premiérou se Renč vlastními slovy domníval, že natočil milostný příběh kdysi slavné herečky.

Ve skutečnosti natočil zjednodušený, zrychlený a místy taky nevkusně patetický životopis herečky, se kterou nelze za žádných okolností sympatizovat. A už týden se o tom všude píše a mluví. A na tom Renč nakonec vydělá. Na kontroverznosti samotné Baarové. Na to je totiž zvědavý každý. A tak plyšový sysel Renčovi přes veškeré výhrady k jeho filmu štěstí opravdu přinesl. Jen za víkend se na Baarovou šlo do kina podívat rekordních 115 tisíc diváků.

To je pro Čechy nový fenomén. Nejen vesnické komedie, ale také kariéristické a vypočítavé ženy, tedy prostě k...y, českého diváka skutečně zajímají. Renč už klidně může v naší historii pátrat po další Baarové...

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Filip Renč

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura