Daniela Peštová: Osloví ji minimalismus?

foto ShowPix
Daniela Peštová: Osloví ji minimalismus? (foto ShowPix)

Již v sobotu 14. března 2015 se dozvíme, které osobnosti a firmy ocenila více než padesátičlenná Akademie designu České republiky. Přímý přenos ze Stavovského divadla letos poprvé nabídne Česká televize na programu ČT art.

Diváci se mohou těšit na jedinečný večer, během kterého budou vyhlášeni vítězové v celkem jedenácti kategoriích, a to Designér roku - Cena Ministerstva kultury ČR, Módní designér roku, Designér šperku roku, Grafický designér roku, Fotograf roku, Výrobce roku - Cena Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Obchod roku, Objev roku, Síň slávy a Grand Designér roku - Cena Erste Premier. Udělena bude také Cena veřejnosti, o které rozhodli lidé hlasováním na internetu a ve výstavě Czech Grand Design: Finále 2014 v Národním technickém muzeu.


Večerem diváky provede moderátor Roman Zach, kterého na podiu doplní hosté z řad významných osobností, jako Daniela Peštová, Vladimír Franz, Dominik Hašek a další. "Leitmotivem letošních cen Czech Grand Design je Japonsko. Inspirující nás v mnoha směrech, ale především v jeho obdivu pro krásu a minimalismus.", vysvětluje divadelní režisér Thomas Zielinski, který se opět ujal režie slavnostního večera.

Výroční Ceny Akademie designu ČR Czech Grand Design mají za cíl každoročně upozornit veřejnost na mimořádné počiny v oblasti designu. Jsou možností ocenit a medializovat práci konkrétních tvůrců a pomoci široké veřejnosti se lépe orientovat na scéně českého designu. Práce finalistů v jednotlivých kategoriích letošních Cen Czech Grand Design bude ke zhlédnutí v Národním technickém muzeu až do 28. března 2015, celou šíři nominací v kategorii Objev roku pak mohou návštěvníci vidět ve Window Gallery České spořitelny do 27. března 2015.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Daniela Peštová

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura