Jan Antonín Duchoslav: Po 19 dnech ve vězení je stále na mateřské

Jan Antonín Duchoslav: Po 19 dnech ve vězení je stále na mateřské

Jako Vikiho Cabadaje z komedie Sněženky a machři znala Jana Antonína Duchoslava celá země a lidé si ho pamatují dodnes. Ze stínu téhle hláškami proslulé filmové postavy se mu ale nikdy nepodařilo vystoupit, a kdyby tehdy věděl, jak tahle role ovlivní jeho život, možná by ji vůbec nepřijal. „Já jsem si mnohokrát říkal, že ne, vyhnul bych se jí obrovským obloukem. Ale to jsem si říkal třeba před deseti lety a teď už si tím zase nejsem tak jistý. Hrozně se to ve mně pere," řekl Duchoslav.

Málokdo možná ale ví, že byl ve vězení. „Byl jsem odsouzen za urážku a použití násilí mezi vojáky. Přiznal jsem se k hodně věcem, ale mrzí mě, že mě odsoudili i za věci, které jsem neudělal. Po devatenácti dnech ve vězení, které ovšem stály za to, mě propustili na amnestii," prozradil v talk show Na baru.


Před několika lety se oženil s právničkou, se kterou má dva syny. Když se řešilo, kdo zůstane na mateřské dovolené, odpověď byla jasná. „Mám jednou měsíčně divadlo a občas moderování. Takže když jsme porovnali naše příjmy, bylo rozhodnuto. Být na mateřské mě navíc nijak neuráží."

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Antonín Duchoslav

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura