Andrea Kerestešová: Těsně před porodem vystavila svoje africké fotky

Andrea Kerestešová: Těsně před porodem vystavila svoje africké fotky

Herečka a fotografka Andrea Kerestešová se spolu se svým manželem Mikolášem na konci loňského roku vypravili do Afriky. Cesta proběhla pod záštitou neziskové organizace Bez mámy, která v Tanzanii vybudovala Centrum pro sirotky a právě tam vznikly fotografie pro výstavu.

Andrea je těsně před porodem, ale zahájení výstavy vlastních fotografií si samozřejmě nenechala ujít. "Prožili jsme v Africe výjimečné Vánoce, které zůstanou navždy v našich srdcích," popisuje Růžičková. „Snažila jsem se zachytit děti v jejich přirozenosti a čistotě," doplňuje Andrea, která uspořádala dokonce už třetí vlastní fotografickou výstavu.


Její manžel ji v tom také všemožně podporuje. Pracoval manuálně na stavbě budovy pro dívky. Ujal se jakékoliv práce, která byla potřeba a když se čekalo na materiál nutný ke stavbě, trávil volné chvíle portrétováním místních lidí. Na konci expedice manželé Růžičkovi spolu se sirotky zasadili strom, což bylo vzhledem k charakteru půdy také velmi náročné. „Afrika byla skvělá zkušenost, jak pochopit problematiku, souvislosti a systém tamního života. Člověk je pak schopen mnohem lépe pochopit jak funguje pomoc v praxi," dodává hudebník Mikoláš Růžička.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Andrea Kerestéšová

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura