Amy Winehouse: Posmrtná deska je tu

Amy Winehouse, foto Universal music
Amy Winehouse: Posmrtná deska je tu (Amy Winehouse, foto Universal music)

Britské zpěvačce Amy Winehouse se předurčovala dlouhá a hvězdná kariéra.
Již svým debutem "Frank" z roku 2003 na sebe dost viditelně upozornila a získala si okamžitě jak odbornou kritiku, tak i fanoušky.
Následným albem "Back To Black" z roku 2006 se stala jednou z nejvíce zářících hvězd mezi zpěvačkami, čemuž napomohly nejen rekordní prodeje této desky, ale i pět cen Grammy, které za toto album a singly z něj vydané Amy následně získala.
Osud je bohužel občas krutý a i životní styl Amy Winehouse přispěl k tomu, že nás tato nadaná zpěvačka v červenci tohoto roku na vždy opustila.
Její nejbližší spolupracovníci Mark Ronson a Salaam Remi poslední měsíce strávili tím, že poslouchali desítky nikdy nezveřejněných písní Amy a vzpomínali na svoji dobrou kamarádku.
Jak oba tvrdí, ona byla jednou ze zpěvaček, která stejnou píseň nezazpívala dvakrát stejně.
Tehdy se v jejich hlavách zrodil nápad dát dohromady kolekci výjimečných písní Amy Winehouse, které nikdy nevyšly, ale fanoušci si zaslouží je slyšet!
Již 5. prosince se tedy na trhu objeví v pořadí třetí album Amy Winehouse, které dostalo název "Lioness: Hidden Treasures".
Kolekce dvanácti písní obsahuje starší, doposud nikdy nevydané skladby, alternativní verze již existujících písní a taktéž i zbrusu nové kompozice, které zpěvačka pro novou desku připravovala.
Celý koncept alba dali dohromady nejen její blízcí přátelé Mark Ronson a Salaam Remi, ale u celého vzniku asistovala i rodina zesnulé zpěvačky a zástupci vydavatelství Island Records, u kterého Amy Winehouse své desky vydávala.
Nová deska Amy Winehouse je pro všechny zúčastnění tak především památkou na výjimečně talentovanou umělkyni,
ženu s obrovským elánem a láskou k hudbě, skladatelku, zpěvačku a především milovanou dceru a výbornou kamarádku.

 

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Amy Winehouse

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura