Amanda Seyfried: Přiznala, že trpí obsedantně-kompulzivní poruchou

foto ShowPix
Amanda Seyfried: Přiznala, že trpí obsedantně-kompulzivní poruchou (foto ShowPix)

Slavnou se stala díky filmové verzi muzikálu Mamma Mia a doma ve skříni má už sedm různých  hereckých ocenění. Přitom celých 11 let trpí Amanda Seyfried obsedantně-kompulzivní poruchou.

Sama Amanda přiznala, že aby s touto nemocí zvládala žít, bere léky, které už nikdy nesmí přestat užívat. Herečce nemoc propukla už v jejích devatenácti letech, když začala žít představou, že má v nádor na mozku. Po vyšetření na magnetické rezonanci ale lékaři nenašli nic a rovnou ji poslali na psychiatrii.

Amanda Seyfried s léky chorobu zvládá a zjevně i milostné vztahy. Je zasnoubená s hercem Thomasem Sadoskim. Bez léčby by to ale nešlo. Obsedantně-kompulzivní porucha není žádná legrace.
V praxi se většinou projevuje neustálým kontrolováním, zda je při odchodu zamčeno, zda je zastaven plyn a voda apod. Dalším projevem může být obava z infekce, kdy si dotyčný opakovaně a dlouho umývá ruce, mimo domov pak nosí rukavice a jiné ochranné pomůcky. Ne zcela vzácnou formou OCD může být i střádání různých věcí doma - noviny, letáky, odpadky apod.

Autor: iHOT.czVšechny příspěvky v kategorii: Amanda Seyfried

Nejžhavější Foto

TV Zábava

Kultura